Etax
Физички лица Правни лица Меѓународни организации
Пребарување на даночни
обврзници
Внесете назив, седиште, единствен даночен број (ЕДБ) или матичен број (МБ) на даночниот обврзник
П
В
С
Ч
П
С
Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Recnik
СРЕДБА НА ДИРЕКТОРКАТА ЛУКАРЕВСКА СО ДЕЛ ОД ПЕНЗИОНИРАНИТЕ КОЛЕГИ ОД УЈП
02.10.2017

(Скопје, 02.10.2017) Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска оствари средба со дел од пензионираните колеги кои долго време беа дел од процесите за јакнење на Управата за јавни приходи. На средбата беше констатирано дека во изминатите години од нивна страна е вложен огромен напор и даден е голем придонес за градење на Управата за јавни приходи која ја имаме денес, заради што вратите на нивната институција ќе бидат секогаш отворени за соработка и размена на искуство.
Истовремено, Директорката Лукаревска ја искористи оваа можност уште еднаш да им посака среќни и безгрижни пензионерски денови.

Rd_skopje_02   Rd_skopje_02   Rd_skopje_02   Rd_skopje_02  
 
 
 
 
               
 


© Управа за јавни приходи на Република Северна Македонија