Etax
Физички лица Правни лица Меѓународни организации
Пребарување на даночни
обврзници
Внесете назив, седиште, единствен даночен број (ЕДБ) или матичен број (МБ) на даночниот обврзник
П
В
С
Ч
П
С
Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Recnik
Фото галерија
03.02.2023
ДИРЕКТОРАТА НА УЈП ЛУКАРЕВСКА И ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ ВО ПОСЕТА НА ДВЕ КОМПАНИИ

Директорката на УЈП Сања Лукаревска, заедно со Премиерот, Димитар Ковачевски, денеска беа во посета на компаниите Виталиа кој е голем даночен обврзник и Галениус Фарм - микро даночен обврзник... »

 
02.12.2022
ОДРЖАНИ СРЕДБИ СО ЖЕНИ ПРЕТРПИЕМАЧКИ ВО БИТОЛА И ГОСТИВАР
Средбите со жени претприемачки и директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска, кои се дел од активностите на Управата за јавни приходи по повод Денот на даночните работници продолжија и во декември...
 
02.12.2022
ДОНАЦИЈА НА ДАНОЧНИТЕ РАБОТНИЦИ НА ЗДРУЖЕНИЕТО БЛУ ПАЗЛ ОД ГОСТИВАР
Преку традиционалната хуманитарна акција на Управата за јавни приходи, која се спроведува по повод Денот на даночните работници - Св. Матеј, вработените во Управата за јавни приходи секоја година покажуваат иницијатива и општествена одговорност за помош на ранливи категории на граѓани со давање на доброволен паричен прилог...
 
28.11.2022
ПРЕКУ КОНКРЕТНИ МЕРКИ ДО ЕДНАКВИ УСЛОВИ ЗА РАЗВОЈ НА ЖЕНСКОТО ПРЕТПРИЕМНИШТВО
Денес во Клубот на пратеници се одржа тркалезна маса на тема „Женското претприемништво во Република Северна Македонија и неговата улога во даночниот систем“....
 
24.11.2022
ЛУКАРЕВСКА НА СРЕДБИ СО ЖЕНИ ПРЕТПРИЕМАЧКИ ОД ВАРДАРСКИОТ И ПЕЛАГОНИСКИОТ РЕГИОН
Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска оваа недела продолжи со активностите предвидени во месецот на даночниците, и се сретна со жени претприемачки од Вардарскиот и Пелагонискиот регион...
 
23.11.2022
ТРАДИЦИОНАЛНО СПРОВЕДЕНА КРВОДАРИТЕЛСКАТА АКЦИЈА НА УЈП ,,КАПКА КРВ СПАСУВА ЖИВОТ,,
Вработените во Управата за јавни приходи традиционално во пресрет на одбележувањето на Денот на даночниците - Св. Матеј (29 Ноември) денес на повеќе пунктови и низ повеќе градови низ државата, даруваа крв. Крводарителската акција на УЈП која е во рамки на програмата за општествена одговорност се спроведе во соработка со Центрите за трансфузиологија во повеќе градови Скопје, Битола, Тетово, Гостивар, Кичево, Охрид, Прилеп, Кавадарци, Велес Гевгелија, Струмица, Штип, Куманово, Струга и Кочани. Под мотото „Капка крв спасува живот“, околу 120 даночни работници денес уште еднаш ја потврдија заложбата и посветеноста за унапредување на општествената одговорност.
 
Страници: 


 


© Управа за јавни приходи на Република Северна Македонија