Etax
Физички лица Правни лица Меѓународни организации
Пребарување на даночни
обврзници
Внесете назив, седиште, единствен даночен број (ЕДБ) или матичен број (МБ) на даночниот обврзник
П
В
С
Ч
П
С
Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Recnik
Наслови

Електронската архива на наслови Ви овозможува преглед на наслови во дневните печатени медиуми кои директно или индиректно се поврзани со Управата за јавни приходи и активностите на даночната администрација.

Медиум Година Месец  
Преглед
Датум Медиум Новинар Наслов
01.02.2008  Вечер Билјана Зафирова  Петар Гошев постапувал законски за случајот Македонска банка External
01.02.2008  Време Александар Момировски  Гошев чист за кредитите, земјиштето го работи МВР External
01.02.2008  Дневник Н.Н.С  Гошев работел законски, но му се испитува имотот External
01.02.2008  Утрински весник Катица Чангова  УЈП ќе му го проверува имотот на Гувернерот Гошев External
31.01.2008  Вечер Б.З  ВМРО - ДПМНЕ побара одговорност за Тифани External
31.01.2008  Вечер Б.З  СДСМ бара одговор за плоштадот External
31.01.2008  Утрински весник СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ја бараат градежната мафија во туѓ двор 
30.01.2008  Дневник СДСМ: Профитот од малверзациите на плоштадот е 16 милиони евра External
29.01.2008  Вест Н.С  За 1 денар неплатен данок на суд External
29.01.2008  Дневник Нова кривична за директорот на Јака Табак External
29.01.2008  Дневник СДСМ: Нова дубара на скопскиот плоштад External
29.01.2008  Утрински весник Љ.С  Нови пријави во Јака Табак поради данок External
29.01.2008  Шпиц Директори од Радовиш обвинети за затајување данок 
28.01.2008  Вечер Орце Камчев е сопственик на мал ринг?! External
28.01.2008  Утрински весник Киро Кипроски  Маврово ќе имаше повеќе гости да не беа најавените блокади External
26.01.2008  Вест В.Г  Угостители го блокираа патот до Маврово 
26.01.2008  Вечер С.А  УЈП ќе наплаќа ДДВ во натура - Киро Ќучук ќе остане без тули External
26.01.2008  Вечер Весна М.Божиновска  Најбогатиот заработил 3, а најуспешниот берзански играч 5 милиони евра! External
26.01.2008  Вечер А.С  Приведени нови четворица даночни затајувачи  External
26.01.2008  Вечер Блокиран приодот кон ски-центарот External
Страници:  


© Управа за јавни приходи на Република Северна Македонија